Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Mutluluk çubuğu protezleri, tamamen implante edilen ve vücuda gizlenen mekanik cihazlardır. Penis protezi ameliyatının amacı, penis şaftının sertliğini sağlamak için normal penetrasyon ilişkisine izin vermektir. Çoğu erkek için, penis protezi ameliyatı ancak daha konservatif tedaviler başarısız olduktan sonra düşünülür. İlk memnuniyet seviyeleri hem erkekler hem de partnerleri için% 90’ın üzerindedir.

Temelde 2 çeşit Mutluluk çubuğu bulunur. Bunlar yarı sert bükülebilir çubuklar ve parçalı hidrolik protezlerdir. Sert çubuklar takıldığında eliniz ile bükerek istediğiniz konuma getirebilirsiniz. Parçalı sistemler ise pompasına basılınca balon gibi şişerek sertleşir ve ereksiyon sağlanır.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

İnsan vücudunda yapılan diğer ameliyatlar düşünülünce Mutluluk çubuğu ameliyatı küçük çapta bir operasyondur. Özetle; bir kaç ufak kesi yapılarak penis içerisinde bulunan çalışması bozulmuş kanla dolduğunda şişerek penis ereksiyonunu oluşturan balon fonksiyonlu cavernoz damar dokular çıkarılır. Yerine penis protezleri takılarak dikişler kapatılır. Ameliyat sonrası ağrı ufak çaptadır ve basit ağrı kesiciler ile bir kaç günde geçer. Ameliyat için genellikle belden uyuşturma tercih edilmektedir.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatına Nasıl Hazırlanılmalı

Doktorunuz, mutluluk çubuğu prosedürünüz için nasıl hazırlanacağınızı ayrıntılı olarak açıklayacaktır. Anesteziye hazırlanmak için ameliyattan 6 saat önce yemek yememeli, içmemeli ve sigara kullanmamalısınız. Herhangi bir reçeteli ilaç kullanıyorsanız, bunu doktorunuzla görüşün. Ameliyatınızdan birkaç gün önce bırakmanız gerekebilir.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatından Sonra Günlük Aktivitelere Geri Dönme

Doktorunuz basınçlı bandajı çıkardığında ve Mutluluk çubuğu implantını indirdiğinde genellikle ameliyatınızın ertesi günü hastaneden ayrılabilirsiniz. Operasyondan sonraki ilk birkaç gün ve birkaç haftaya kadar penis ve skrotumda ağrı, ağrı ve şişlik görülebilir. Bu normaldir ve ağrı kesiciler ve soğuk kompreslerle tedavi edilebilir. Ameliyat sonrası ilk 2-3 gün kesiden hafif bir akıntı olabilir. Genellikle kendiliğinden geçeceği için tedaviye ihtiyaç duymaz.

Mutluluk Çubuğu Operasyonundan Sonraki İlk Ay İçinde Genel Durum

5 kg’dan daha ağır bir şey kaldırmanız yasaktır. Ağır egzersiz yapmayın ve bisiklete binmekten kaçının. Termal banyo yapmayın veya saunaya gitmeyin. Reçeteli ilaçlar hakkında doktorunuzla konuşun. Mutluluk çubuğu implantının ilk şişirilmesi için doktorunuz ameliyat sonrası 2 haftalık dönemde randevu verecektir. Şişlik ve ağrı azaldıktan sonra ilk şişirme denemeleri olur. İlk şişirme işleminden yaklaşık 4-6 hafta sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

Tüm olası tedavilerin en yüksek tatmin edici sonucu gibi Mutluluk çubuğu ameliyatında da hastalar ve partnerleri implanttan ne bekleyecekleri konusunda gerektiği gibi bilgilendirildiklerinde tüm iktidarsızlık tedavilerinde maksimum hasta memnuniyeti sağlanmaktadır. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın